ניווט לפי נושאים
 נופשים
 אוסטריה
 אוסטרליה
 איטליה
 אנגליה
 ארצות הברית
 האיים הקנריים
 טורקיה
 יוון
 ישראל
 אילת
 חיפה
 טבריה
 ים המלח
 ירושלים
 מלון דן פנורמה ירושלים
 מלון גרנד קורט ירושלים
 מלון קראון פלאזה ירושלים
 תל אביב
 ספרד
 צכיה
 צרפת
 קפריסין
צור קשר
נופשים >> ישראל >> ירושלים

ירושלים

ישראל


Booking.com

ירושלים היא עיר הבירה של ישראל, היסטוריה של 5000 שנה הפכה אותה לעיר קדושה לעם היהודי, הנוצרי והמוסלמי.

 

אחד האתרים החשובים לדת היהודית הוא הכותל המערבי, יהודים מכל קצוות העולם באים להטמין פתק ולשאת תפילה באתר היחידי שקרוב למקום בו היה בית המקדש השני שבו מותר ליהודים להתפלל.

בשנת 1968 לאחר שחרור ירושלים נחשפה מנהרת הכותל, אורך המנהרה הוא כ- 488 מטרים, היא נחשבת לקדושה משום שהיא הקרובה ביותר למה שהיה בעבר בית המקדש השני, סמוך למנהרה נבנה בית כנסת בו ניתן להתפלל והיציאה ממנה היא ברובע המוסלמי, היציאה בליווי חמושים ובקבוצות סיור בלבד.

 

האתר החשוב ביותר לדת הנוצרית בירושלים הוא כנסיית הקבר, במקום זה מאמינים הנוצרים שישו נצלב, נקבר וקם לתחייה, אל הכנסייה מגיעים ברגל דרך שער יפו שבעיר העתיקה, באתר יש את גבעת הגולגותא עליה נצלב ישו ואתר הקבר בו הוא נקבר וקם לתחייה.

 

אתר חשוב למוסלמים הוא הר הבית, במקום יש את כיפת הסלע שהיא המבנה המוסלמי העתיק ביותר בעולם, המבנה הוא לא מסגד אלא המבנה ממנו מאמינים המוסלמים שמוחמד עלה לשמיים, כיום יכולים גם יהודים ונוצרים לערוך סיורים בהר הבית בבדיקה מראש לגבי המצב הביטחוני, הר הבית במסורת היהודית הוא המקום בו התרחשה עקדת יצחק והמקום בו החלה בריאת העולם, במתחם הר הבית עמדו בעבר בית המקדש הראשון והשני.

 

יש הרבה אטרקציות בירושלים אך אחד מהאתרים שמעשירים את הדעת הן בטיול משפחתי והן בטיול זוגי או בודד הוא מוזיאון ישראל, במוזיאון אמנות עכשווית, אוספים ופריטי ארכיאולוגיה פרהיסטוריים.

 

בתי מלון בירושלים נמצאים בכל פינה ותמיד אפשרי למצוא בעיר חדר פנוי, כמו כן יש מלונות שיותר מתאימים לשהות עם הרבה ילדים ומלונות בוטיק או יוקרה שמתאימים יותר לאנשי עסקים.

 

אם אתם מתכננים נופש בירושלים עם ילדים כדאי לכם ללכת לגן החיות התנכי, בגן אטרקציות רבות לילדים ומגוון גדול במיוחד של חיות, במרכז גן החיות ממוקם אגם מים עם איי קופים ועוד מגוון חיות משוחררים, יש רכבת פנימית וסדנאות אקולוגיות, גן הרפתקאות לילדים ועוד.

 

אטרקציה נוספת שמתאימה לילדים היא ביקור במוזיאון הטבע, שם תוכלו לראות שחזור של בתי גידול של חיות, לצפות בתערוכות בנושאי דינוזאורים וגוף האדם ועוד, המוזיאון נמצא במושבה הגרמנית.

 

באתר בציר עם שחר תוכלו ליהנות מיקב בו ניתן לבצור סוגים חדשים של ענבים וללמוד על תהליך הפקת היין.

בעיר מתקיים פעם בשנה פסטיבל הסרטים החשוב בישראל שנקרא פסטיבל הקולנוע בירושלים, כמו כן מתקיים בו יריד הספרים הבין לאומי ירושלים בזמן שבוע הספר ופסטיבל הג'אז.

מזג אוויר בירושלים, ישראל
פרטים נוספים

מפה של ירושלים, ישראל:הוספת תגובה לגבי ירושלים - פורטל נופשים
שם  נושא 
תגובה
על מנת למנוע שליחת הודעות אוטומטיות אנא כתבו איזה יום היום (לדוגמא ראשון)תרגומים | תרגום משפטי | טיסות לניו יורק