ניווט לפי נושאים
 נופשים
 אוסטריה
 גראץ
 וינה
 מלון אימפריאל וינה
 מלון גרנד הוטל וינה
 מלון זאכר
 זלצבורג
 אוסטרליה
 איטליה
 אנגליה
 ארצות הברית
 האיים הקנריים
 טורקיה
 יוון
 ישראל
 ספרד
 צכיה
 צרפת
 קפריסין
צור קשר
נופשים >> אוסטריה >> וינה

וינה

אוסטריה


Booking.com

בירת אוסטריה היא העיר וינה.
וינה נמצאת סמוך לגבול המזרחי של אוסטריה בקצה מרכז אירופה, קרוב לצ'כיה, הונגריה וסלובקיה. העיר נמצאת על נהר הדנובה.
בוינה חיים 1.65 מיליון בני אדם והיא העיר הגדולה ביותר באוסטריה.
 
המלצות לגבי אתרים אטרקטיביים לטיול בוינה:
העיר העתיקה מכילה מספר רב של כנסיות ומנזרים המצדיקים ביקור, ובהם בולטים: מנזר הצלב-הקדוש (Heiligenkreuz), כנסיית הישועים (Jesuitenkirche), הכנסייה הדומיניקנית (Dominikanerkirche), הכנסייה הפרנציסקנית (Franziskanerkirche), כנסיית סן-פטר (Peterskirche) הבנויה בסגנון הבארוק האופייני למרכז אירופה והכנסייה של סן-אוגוסטין (Augustinerkirche).
 
ארמון הופבורג (Hofburg) מציג את ימיה של שושלת האבסבורג. האגף החדיש מרשים ביותר והוא נקרא: הארמון החדש (Neue Burg). כיום מאכלס הארמון מספר מוזיאונים וכאן גם מצוי בית הנשיא. אוהבי סוסים ורכיבה יוכלו להנות ממשכן ליפיצנר (Lipizzaner Museum) שבתחומי הארמון.
המוזיאון העיקרי בוינה, מוזיאון האמנויות (Kunsthistorisches Museum), מציג אוסף בלתי נדלה של ציורים קלאסיים.
בכיכר אלברטינה, שבה לשכת התיירות, ניתן ליהנות מגלריה (Die Albertina) עתירה באוספים של גדולי האמנים.
לוינה עוד שני ארמונות. האחד, ארמון בלוודר (Belvedere) עם עבודות האמנות שבתוכו. השני, ארמון שנבורן (Schönbrunn), מהיפים שבאתרי אוסטריה ומיצירות הפאר של סגנון הבארוק - ואין פלא אם-כך שהוא נמנה עם אתרי המורשת שהוכרזו על-ידי אונסקו כנכס לאנושות.
בל נשכח את נהר הדנובה. חשיבותו כנתיב תחבורה וסמליותו בעיני תושבי העיר ,כמעט ואינו מוחשי עבור התיירים ושלא כמו בבודפשט, שם חוצה הדנובה את העיר, כאן הוא זורם מחוץ למרכז העניינים. ניתן כמובן לערוך שייט על הנהר לצלילי "הדנובה הכחולה".
בוינה בית קברות עתיק. המוזיאון היהודי (Jüdisches Museum Wien) מציג תערוכות בכל ימות השנה.
 
המלצות לגבי מסעדות, בתי קפה ובילויים בוינה:
וינה מצטיינת אף במטעמיה. מנות כמו גולש שמקורן בבודפשט, הפכו לחלק מהמטבח האוסטרי. אבל העונג הקולינרי העילאי, טמון דווקא במנות האחרונות האופייניות לוינה. מעל הכל עוגת הזאכר (Sacher-Torte) המפורסמת. אל תפספסו הגרסה האוסטרית של הבלינצ'ס, ואת ושטרודל התפוחים, אלו הם קינוחים מתוקים ומעולים. נסו את השניצל הוינאי המוגש במסעדות בעיר.
 
 
מידע חשוב לגבי כל טיול בוינה:
שדה-התעופה של וינה שוכן בפרוורים המזרחיים של העיר.
בוינה התחבורה הציבורית יעילה ונוחה, אם-כי התייר המצוי כמעט ולא יזדקק לה, שכן אתריה החשובים של וינה מרוכזים בטווח הליכה, ברובע מספר 1, הרובע העתיק.
אם אתם תיירים פעלתנים קנו את כרטיס Vienna Card שעלותו €16.90 לאדם. את הכרטיס ניתן לרכוש כבר בשדה-התעופה, או באחד מבתי-המלון, או בלשכת המידע של משרד התיירות. הכרטיס מאפשר נסיעה חופשית בכל אמצעי התחבורה הציבורית, כניסה חופשית או מוזלת למרבית המוזיאונים וכן הנחות מפליגות למופעי תרבות רבים. מי שרוכש את הכרטיס גם מפה של וינה. שווה!
מזג אוויר בוינה, אוסטריה
פרטים נוספים

מפה של וינה, אוסטריה:רועי בנושא וינה מדהימה:
אין מה להגיד, וינה זה מקום מדהים !!!


תרגומים | תרגום משפטי | טיסות לניו יורק